Čekali su šest decenija i dočekali, LASK Linc ponovo vlada Austrijom
Ne samo titula, nego i "dupla kruna".
Povezane vesti
Prošla je 61 godina, a LASK iz Linca je po drugi put u istoriji postao prvak Austrije.
LASK je ubedljivom pobedom od 3:0 nad Austrijom iz Beča u gostima u poslednjem kolu plej-ofa Bundeslige došao do pehara na koji je čekao još od 1965. godine, a savršena sezona upotpunjena je osvajanjem Kupa za "duplu krunu" i potpunu dominaciju austrijskim fudbalom.
Loše je započeo sezonu tim iz Linca, bio tek deseti, zatim uhvatio nešto bolji ritam i posle 25. kola bio peti, da bi u plej-ofu prebacio u "šestu brzinu", razbio konkurenciju i stigao do istorijskog uspeha koji ga vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Šturm iz Graca je predao tron nakon dve uzastopne titule prvaka Austrije. Završili su na drugom mestu, pa će i oni imati šansu da se domognu mesta u Ligi šampiona.
Salcburg na trećem mestu ide u kvalifikacije za Ligu Evrope.
0 Komentara