"Čekićari" u sve većoj krizi, Ivan Toni potpisao novi poraz Vest Hema!

petak 30.12.2022.
22:50

Gol i asistencija za trijumf Brentforda.

EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri Brentforda savladali su kao gosti Vest Hem rezultatom 2:0 u okviru 18. kola engleske Premijer lige.

"Čekićari" su u očiglednom padu forme što je gradski rival uspeo da iskoristi osvoji tri boda na gostujućem terenu.

Prvi je zapretio Rajs koji je pogodio stativu, da bi Brentford ubrzo odgovorio na najbrutalniji mogući način.

Igrao se 18. minut kada je Ivan Toni natrčao na odbijenu loptu u petercu rivala i savladao nemoćnog Fabijanskog.

Krajem drugog poluvremena, izabranici Dejvida Mojesa ušli su u još već problem kada je u 43. minutu Džoš Dasilva iskoristio dodavanje Tonija i postigao gol.

Vest Hem je u drugom poluvremenu pokušavao da se vrati u meč, međutim Brentford je sačuvao vođstvo i tako stigao do devete pozicije u Premijer ligi sa 23 boda.

"Čekićari" su prvi iznad zone ispadanja sa 17 bodova.