"Čekićari" zakucali Arsenal i izbacili ga iz Liga kupa!

sreda 01.11.2023.
22:24

Ubedljiv trijumf Vest Hema u londonskom derbiju.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Vest Hema u potpunosti su večeras nadigrali Arsenal i savladali "tobdžije" sa 3:1 u osmini finala Liga kupa Engleske.

Izašle su obe ekipe na teren poprilično jakim sastavima, a domaćin stigao do jedne od najubedljivih pobeda ove sezone u duelu sa drugoplasiranim timom Premijer lige.

Poveli su "čekićari" u 16. minutu Bouven je izveo korner, a loptu u sopstvenu mrežu glavom ubacio nespretni štoper Arsenala Ben Vajt.

Ekipa menadžera Dejdvida Mojes udvostručila je prednost posle samo pet minuta igre u nastavku. Mohamed Kudus je fantastično primio dubinski pas štoper Agera i pogodio mrežu nemoćnog Remzdejla.

Na isteku časa igre bilo je 3:0 za Vest Hem. Džerod Bouven je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, Remzdejl loše reagovao i tako srušio sve nade "tobdžija" da mogu do preokreta.

Konačnih 3:1 postavio je kapiten Arsenala Martin Edegor golom u šestom minutu sudijske nadoknade.