''Čekićarima'' londonski derbi, Liverpulu prvo mesto!

četvrtak 28.12.2023.
23:13

Treći poraz Arsenala koji nije uspeo da se vrati na čelo tabele.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Derbi 19. kola engleske Premijer lige odigran je večeras na ''Emirejtsu'', gde je Vest Hem kao gost savladao domaću ekipu Arsenala rezultatom 2:0.

Ovakvom ishodu se obradovao i Liverpul, koji je zadržao dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Arsenal, a Vest Hemu je ovo deseta pobeda u sezoni, za proboj na šesto mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

Sve ono što je uspeo da ostvari remijem na ''Enfildu'' u prošlom kolu, Arsenal je ''prosuo'' večeras na svom terenu. Već od 13. minuta ''tobdžije'' bile u rezultatskom minusu, kada je Souček na asistenciju Bouvena pogodio za vođstvo Vest Hema, ali je pogotku prethodila i očajna reakcija defanzivaca Arsenala pred gol linijom.

Taj gol je obeležio prvo poluvreme, a posle deset minuta igre u drugom, Mavropanos je posle kornera duplirao prednost ''čekićara'' - 0:2.

Pokušavali su domaći da uzvrate, stvorili nekoliko šansi, ali bez realizacije, dok je u poslednjim sekundama meča Vest Hem iznudio i jedanaesterac koji Benrama nije uspeo da realizuje, odnosno Raja odbranio njegov šut sa bele tačke, pa su ''tobdžije'' izbegle i teži poraz.

Ranije večeras, Brajton je na svom terenu savladao Totenhem sa 4:2.