utorak 18.01.2022.
22:51

Loš Čelsi, ponovo...

EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri Čelsija remizirali su u gostima sa ekipom Brajtona rezultatom 1:1 u zaostalom meču Premijer lige.

Čelsi je ponovo bio prilično loš i bezidejan i očigledno je da ekipa prolazi kroz najveću krizu u eri Tomasa Tuhela.

Iako je Hakim Zijeh u 28. minutu postigao pogodak sa distance, koji iz nekog razloga nije ni proslavio, Čelsi je u nastavku potpuno pao.

Brajton je sve vreme bio bliži golu, više je želeo da izvuče "nešto" iz ove utakmice i zasluženo je izjednačio.

U drugom poluvremenu Brajton je dodao gas, Kepa je uspeo maestralno da odbrani pokušaj Mek Alistera i izbaci loptu u korner, ali je nakon udarca iz ugla, domaći tim izjednačio. Igrao se 60. minut, Mek Alister je centrirao, a Vebster je zakucao glavom pod prečku za 1:1.

Čelsi je pokušao da se vrati, Lukaku je konačno ušao u šansu, pogodio je spoljni deo mreže, ali se i Belgijanac opet utopio u sivilo svoje ekipe. Tuhel ga je u finišu izveo, kao i Zijeha i Žoržinja, ušli su Verner, Haverc i Kovačić.

"Plavci" su teško pronalazili mesta da ugroze gol Brajtona, nisu dolazili do opasne zone i pravih šansi, Brajton je bio opasniji, čekao je još koju priliku iz kontri, ali promene rezultata nije bilo.

Čelsi se tako praktično oprostio od titule, ima 12 bodova manje od Sitija, koji usput ima i meč manje...