četvrtak 01.08.2024.
12:30

Da li je konačno pravi?

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Fudbaleri Čelsija pobedili su kasno sinoć meskičku Klub Ameriku rezultatom 3:0, a golgeterski niz nastavio je Kristofer Enkunku.

On je pogodio u trećem minutu iz penala, a prethodno je pogađao u prijateljskim susretima sa Reksamom i Seltikom.

Ipak, mnogo važnije od golova jeste da je potpuno spreman, a kada je takav, onda pravi razliku na terenu. Navijači su oduševljeni i na društvenim mrežama pišu da će biti najveće pojačanje ove sezone.

Enkunku je stigao prošlog leta, ali je zbog niza povreda bio sprečen da pokaže sve što ume. Prošle sezone odigrao je tek 14 mečeva, uz tri gola, ali je na terenu proveo samo 516 minuta.

I menadžer Enco Mareska pun je hvale za francuskog ofanzivca.

"Razlog zbog kog igra na svakoj utakmici jeste što svi znamo da je bio povređen i da su mu potrebni minuti da se vrati u formu. Odlično radi i trenira, na utakmicama je sve bolji i biće sve bolji", rekao je Mareska.

On je takođe potvrdio i da će Kol Palmer po povratku biti ponovo prvi izvođač penala, ispred Enkunkua.

"Naravno da Palmer ostaje prvi izvođač. Iza sebe ima odličnu sezonu i znamo koliko je dobar", rekao je Mareska.