Čelsi lako, Liverpul malo teže do četvrtfinala Liga kupa!

Dalje prošli Everton i Fulam.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtinale Liga kupa Engleske.

"Crveni" su večeras u osmini finala kao gosti savladali Bornumt rezultatom 2:1.

Poveo je Liveprul u 31. minutu pogotkom holandskog ofanzivca Kodija Gakpa, koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Bornmuta i smestio loptu u mrežu.

Uspeli su domaći da stignu do izjednačenja u 64. minutu golom Gakpovog sunardonika Džastina Klajverta.

Pobedu i plasman u narednu rudnu ekipi menadžera Jirgena Klopa doneo je napadač Darvin Nunjez spektakularnim golom 20 minuta pre kraja utakmice.

Dalje je prošao još jedan velikan Čelsi. "Plavci" su na svom "Stamford bridžu" sa 2:0 bili bolji od Blekburna.

Poveo je tim Marusija Poketina posle pola časa igre pogotkom štoper Benoe Badijašila, da bi trijumf domaćinu potvrdio Rahim Sterlingna isteku sata igre.

U preostalim utakmicama Everton je sa ubedljivih 3:0 savladao Barnli golovima Džejmsa Tarkovskog, Amadua Onane i Ešlija Janga, dok je Fulam kao gost bio bolji od Ipsviča rezultatom 3:1. Strelci za Fulam bili su  Hari Vilson, Rodrigo Muniz i Tom Kerni, dok je "utešni" pogodak za domaćina postigao Indonežanin Elkan Bagot.