utorak 14.07.2020.
23:08

Plavci pobedili Norič.

EPA-EFE/Glyn Kirk/NMC/Pool

Čelsi je uspeo da stigne do tri boda protiv Noriča u utakmici koju ćemo zaboraviti verovatno već sutra.

Ekipa Frenka Lamparda je uspela da savlada poslednjeplasirani tim prvenstva koji je definitivno ispao sa 1:0 (1:0), a jedini gol na ovom meču videli smo u nadoknadi prvog poluvremena.

Čelsi je pokušavao na sve načine da stigne do gola, Norič se branio svim silama i popustio pred kraj poluvremena.

Tada je akcija išla po levoj strani, Pulišić je odlično centrirao i pogodio Žirua, a Francuz se poklonio u svom stilu za konačnih, ispostaviće se, 1:0.

U nastavku rezervisanost Čelsija je bila primetna, kao i njihovog trenera Lamparda, plašili su se situacija pred njihovim golom.

Na kraju bez golova u drugom delu, gol Žirua je bio dovoljan za pobedu Čelsija i veliki, ogroman korak ka Ligi šampiona koja je sada nadomak ruke.