subota 23.10.2021.
15:20

Konačno ubedljiva pobeda.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Čelsija razbili su ekipu Noriča rezultatom 7:0 (3:0) u devetom kolu Premijer lige.

Čelsi je i bez Romelua Lukakua i Tima Vernera, ali i bez Aspilikuete, Kantea i Kristensena rutinski pobedio najlošiju ekipu u Premijer ligi.

Strelci za Čelsi bili su Maunt, Hadson-Odoi, Džejms, Čilvel, dok je autogol postigao i Arons.

Već u osmom minutu Maunt je pogodio sam ugao nakon Žoržinjove asistencije, da bi u 18. Kovačić poslao maestralnu loptu za Hadson-Odoija za 2:0.

U finišu prvog poluvremena Maunt je upisao i asitenciju, pošto je maestralno proigrao Džejmsa, a ovaj bocnuo za 3:0.

Kovačić je u 57. minutu upisao i drugu asistenciju, ovaj put za Čilvela, a pet minuta kasnije Arons je pogodio za ogromnih 5:0.

Tomas Tuhel je u finišu pružio šansu i Zijehu i Barkliju, a upravo je bivši igrač Ajaksa imao solidan pokušaj sa distance i umalo je postigao pogodak 10 minuta pre kraja.

U 82. minutu Čelsi je dobio i penal, nakon što je Norman igrao rukom. Mauntov očajan udarac je prvo odbranio Krul, ali je sudija ponovio penal i iz drugog je pogodio za 6:0.

Ni tu  nije  bio kraj, u poslednjim trenucima meča, Loftus-Čik je nesebično proigrao Maunta koji je pogodio za svoj treći pogodak na meču.

Čelsi će ovom pobedom sigurno ostati lider posle devetog kola, pošto sada ima 22 boda, četiri više od Liverpula.

Norič je korak bliže ispadanju, deluje da neće nikog moći da pobede, imaju samo dva boda od mogućih 27.