nedelja 01.08.2021.
18:03

Španac očajno reagovao kod drugog gola.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Fudbaleri Čelsija slavili su u gradskom derbiju protiv Arsenala 2:1 u prijateljskom meču na stadionu "Emirejts" u severnom Londonu.

Čelsi je poveo u 26. minutu sjajnim golom Kaija Haverca posle asistencije Tima Vernera.

Ovaj rezultat bio je na snazi do 69. minuta kada je Granit Džaka izjednačio rezultat nakon sjajnog udarca glavom na centrašut Nikolasa Pepea posle kornera.

Gostujući tim je do vođstva ponovo stigao samo tri minuta kasnije kada je Temi Ejbraham posle poklona koji mu je priredio Ektor Beljenin, nakon katastrofalne povratne lopte.

Arsenal je izjednačio, ali je pogodak poništen, dok je na drugoj strani nešto ranije Hakim Zijeh propustio priliku da se upiše u strelce, nakon što je previše oklevao iz izgledne situacije.