Čelsi u čudu, Stamford Bridž video veličanstveni ples Arsenalove dece!

Autor: Ivan Cvetković
sreda 20.04.2022.
22:40

U terminu od 20.45, danas su odigrane tri utakmice zaostalih mečeva Premijer lige.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Arsenal je priredio iznenađenje u gradskom derbiju Londona pošto je na Stamford Bridžu savladao Čelsi rezultatom 4:2.

Zablistao je sjajni Edi Nketija, igrao se 13. minut kada je mladi reprezentativac Engleske iskoristio veliku grešku Kristensena i savladao nemoćnog Mendija.

Četiri minuta kasnije, na drugoj strani uzvratio je Timo Verner, ali je Emil Smit Rov posle dodavanja Edegara doveo "tobdžije" u novo vođstvo u 27. minutu.

Nije se Čelsi predavao, Cesar Aspilikueta je sjajno iskoristio dodavanje Maunta i unutar kaznenog prostora pogodio za 2:2.

Trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu, tačnije u 57. minutu kada je Nketija spretno iskoristio srećan odbitak lopte i ponovo obradovao navijače gostiju.

Konačan rezultat postavio je Bukajo Saka sa penala u drugom minutu nadoknade vremena.

U ostalim mečevima, Everton je na domaćem terenu remizirao sa Lesterom rezultatom 1:1 i posle pogotka Ričarlisona u nadoknadi vremena, dok je Njukasl porazio Kristal Palas na domaćem terenu zahvaljujući pogotku Almirona.