ponedeljak 21.12.2020.
22:56

Važna pobeda "Plavaca".

EPA-EFE/Catherine Ivill

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom Stamford Bridžu ekipu Vest Hema rezultatom 3:0 (1:0) u poslednjem meču 14. kola Premijer lige.

Nije dobro počelo za Čelsi, pošto je već u devetom minutu teren morao da napusti Ben Čilvel, ali je samo minut kasnije Tijago Silva postigao gol posle kornera za 1:0.

Vest Hem je bio i više nego dostojan protivnik, Mojesov tim je u odličnoj formi, ali je golman Mendi uspeo da sačuva svoju mrežu.

U prvom delu Vest Hem je imao dobru priliku u 26. minutu posle odličnog centaršuta Kresvela, da bi u 43. Timo Verner na drugoj strani propustio pravi zicer u situaciji jedan na jedan.

Drugo poluvreme bilo je prilično nezanimljivo, igralo se uglavnom na sredini terena, bez pravih šansi.

Ovim trijumfom, Čelsi je prekinuo niz od dva poraza i skočio na petu poziciju sa 25 bodova, šest manje od Liverpula, dok je Vest Hem ostao na sredini tabel sa 21 bodom.

I onda, Čelsi je u razmaku od samo dva minuta dotukao Vest Hem, pošto je Tami Abraham postigao dva pogotka.

Prvo je u 78. minutu iskoristio asistenciju Tima Vernera za 2:0, da bi u 80. postigao konačan rezultat.

Do kraja je Verner propustio još jednu veliku šansu, iskosa sa desne strane je bio u dobroj poziciji, ali je pogodio prečku.

Čelsi je zabeležio važnu pobedu pred još jedan gradski derbi sa Arsenalom, dok Vest Hem u narednom kolu čeka Brajton.