sreda 04.08.2021.
22:37

Golovi Marokanca nedovoljni za pobedu.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Čelsija i Totenhema odigrali su nerešeno 2:2 u prijateljskom meču uoči priprema za narednu sezonu, a "Plavcima" za pobedu nisu bila dovoljna ni dva pogotka koja je postigao Hakim Ziješ.

Marokanski fudbaler je postigao vodeći gol za "Plavce" u 16. minutu na asistenciju Ngola Kantea, a već u 49. minutu bilo je 2:0 kada se bivši napadač Ajaksa ponovo upisao u strelce.

Prednost Čelsija bila je prepolovljena samo sedam minuta kasnije kada je Lukas Moura uz dosta sreće ublažio zaostatak Totenhema, a potpuno izjednačenje doneo je Stiven Bergvajn u 70. minutu.

Čelsi je ovim remijem prekinuo stopostotni učinak iz pripremnog perioda, a premijeru u narendoj sezoni imaće protiv Viljareala u finalu Superkupa Evrope.

Totenhem će nešto duže odmarati pošto će prvu obavezu imati tek za desetak dana kada dočekuju šampionsku postavu Mančester sitija.