utorak 04.05.2021.
20:54

Kolo pre kraja, šampionska trka je rešena, iako je derbi u poslednjem kolu.

Epa/Szilard Koszticsak

Nekadašnji napadač Partizana Marko Šćepović od večeras u svojoj kolekciji ima i šestu osvojenu titulu u karijeri!

Podsetimo, tri je svojevremeno osvojio sa Partizanom, potom po jednu sa Olimpijakosom u Grčkoj i Videotonom u Mađarskoj, a od večeras je i šampion Kipra sa ekipom Omonije iz Nikozije!

Omonija je večeras u meču pretposlednjeg kola kao gost savladala ekipu AEK-a iz Larnake rezultatom 1:0 i tako stekla nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Apolon, koji je danas kiksnuo na svom terenu. Zanimljivo, u poslednjem kolu će se sastati upravo Omonija i Apolon, ali iako se očekivalo da će derbi odlučivati o tituli, sada će imati revijalni karakter.

Pobedu u večerašnjem meču, a samim tim i titulu ekipi Omonije doneo je Papulis, koji je gol odluke postigao u 49. minutu. Marko Šćepović je bio starter u šampionskoj ekipi, a zamenjen je u 78. minutu meča. On je ove sezone u dresu Omonije postigao ukupno osam golova, pet u preliminarnom delu i još tri u plej-ofu.