nedelja 30.05.2021.
22:24

Najbolja sezona u istoriji podgoričkog kluba.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbalska sezona u Crnoj Gori večeras je okončana finalnom utakmicom nacionalnog Kupa, u kojoj je Budućnost na svom terenu, pred oko hiljadu gledalaca, savladala ekipu Dečića rezultatom 3:1.

S obzirom da su Podgoričani ranije osvojili i titulu prvaka države, sezonu su završili sa duplom krunom, i to prvi put u klupskoj istoriji.

Budućnost je povela već u trećem minutu golom Vučića, a prednost je duplirao supertalentovani Lazar Mijović u 28. minutu.

Jedanaest minuta kasnije, Dečić je smanjio na 2:1, pogotkom Danila Pešukića i rezultatska neizvesnost ostala je na snazi sve do samog finiša meča.

A onda, 90. minut, ''desetka'' domaćih Igor Ivanović probija po desnoj strani i iskosa šalje loptu u suprotni ugao za konačnih 3:1 i veliko slavlje Podgoričana.