Crnogorci i dalje bez boda, prvi poraz Gruzije!

petak 11.10.2024.
22:49

Evo rezultata iz Divizija B i C.

EPA-EFE/Jakub Kaczmarczyk

Krećemo od Grupe 1 B divizije Lige nacija, i posle tri kola nema neporaženih timova. Češka je savladala Albaniju sa 2:0 i tako stigla do druge pobede u ovom takmičenju.

Domaći su poveli već u 3. minutu utakmice preko Čorija, da bi isti igrač u 63. minutu postavio konačnih 2:0.

Domaći su bili bolji rival danas, pokazali su da se oporavljaju posle nešto slabijih izdanja u prethodnim mesecima i može se nadati i da napadnu A diviziju Lige nacija.

U drugom meču poraz do sada neporažene Gruzije, oni su izgubili na gostovanju Ukrajini rezultatom 1:0.

Mudrik je bio strelac jedinog gola na ovom meču i to u 35. minutu utakmice.

Posle tri kola, Gruzija i Češka imaju po 6 bodova, po 3 imaju Albanija i Ukrajina.

U okviru grupe 4 reprezentacija Turske je pokazala zavidnu formu i dobila je još jedan meč, pa je sasvim zasluženo prvi favorit da se plasira u A diviziju. Oni su danas savladali Crnu Goru rezultatom 1:0, možda i teže nego što se očekivalo.

Jedini gol smo videli u 69. minutu kada je Kaveči postavio konačan rezultat.

U drugom meču totalno neočekivana goleada, Islanđani su gubili sa 0:2 od Velsa posle sat vremena igre (Džonson 11' i Vilson 29'), ali su uspeli da se konsoliduju i da poprave utisak. Prvo je Tomason pogodio u 69. minutu, da bi Vord tri minuta kasnije postigao autogol za ogromnu radost na tribinama u Rejkjaviku.

Posle tri kola, Turska ima 7 bodova, Vels je na 5, Island ima 4, a Crna Gora je bez bodova.

Što se tiče C divizije, igrani su mečevi u Grupi 1. Estonija je savladala Azerbejdžan sa 3:1 (Jakovljev 32', Sinijavski 45+2', Šein 71' - Bajramov 45+1'), dok su Slovaci remizirali protiv Švedske, bilo je 2:2.

Posle prvih 45 minuta gosti su vodili sa 0:2, Ajari u 25. i Sema u 32. minutu su doneli gostima prednost, da bi Strelec sa dva gola uspeo da izjednači rezultat. Prvi je postigao u 45. minutu, drugi u 72. minutu utakmice.

Tabela ove grupe kaže da Šveđani i Slovaci imaju po 7 bodova, Estonija ima 3, Azeri su bez bodova.