subota 05.06.2021.
22:40

Završene još dve prijateljske utakmice nacionalnih timova.

Epa/Boris Pejović

U susret Evropskom prvenstvu koje počinje za nepunih nedelju dana, ovih dana igraju se brojne prijateljske utakmice, a večeras su nam pažnju privukle utakmice u Podgorici i švedskoj Solni.

Crna Gora je na stadionu Pod Goricom dočekala selekciju Izraela i na kraju je poražena rezultatom 3:1.

Golova nije bilo sve do sredine drugog poluvremena, a onda je u dva minuta rešena utakmica. Zahavi je u 67. minutu doveo Izrael u vođstvo, a u 69. je Solomon duplirao tu prednost. Deset minuta pre kraja, domaći su iznudili penal koji je realozovao Fatos Bećiraj, a konačnih 3:1 za goste postavio je Kinda u nadoknadi vremena.

Za to vreme, Švedska je u Solni savladala Jermeniju istim rezultatom, 3:1. Forsberg u 16. i Danijelson u 34. minutu su doneli dva gola prednosti Šveđanima, Larson je potom promašio penal u 38. minutu, a Jermenija je do svog jedinog pogotka stigla sredinom drugog poluvremena. U finišu je Berg pogodio za ubedljiviji trijumf Šveđana.