subota 23.10.2021.
18:58

FC Nantes
FC Nantes

Fudbaleri Nanta savladali su Klermon na svom "Bužaru" sa 2:1 (1:1) u duelu 11. kola Lige 1.

Meč je, osim pobede domaćeg tima kojom su došli na deobu treće pozicije, obeležen i sa po crvenom kartonom na obe strane.

Gastijen je nakon pola sata igre isključen zbog nepotrebnog ponašanja, a onda je Nantov Korčija rešio da se snage izjednače, pa je samo minut nakon pogotka Girota i sopstvene asistencije, poslat u svlačionicu.

Mohamed Bajo je odmah po početku drugog poluvremena doneo izjednačenje novajliji. Međutim, igrao se 61. minut kada je Ludovik Blas sjajnim pasom proigrao Kolo Muanija, koji je dospeo u situaciju da sam završi akciju, ali je procenio da je najbolje da uputi povratnu loptu koju je dočekao upravo Blas za ponovno vođstvo "žutih".

Imali su igrači Nanta šansu da sve reše, ali je reakcija Ožera na gol-liniji sprečila novu radnost na ispunjenim tribinama "Bužara".

Do kraja, Klermon nije uspeo da ugrozi gol rivala, Nant je sačuvao prednost i došao do 17. boda u sezoni.