petak 06.05.2022.
22:51

Kakva partija mladog Francuza.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka pobedili su ekipu Lila u gostima rezultatom 2:1 i tako se približili Ligi šampiona.

Heroj Monaka bio je i najtraženiji igrač ove ekipe, Aurelijen Čuameni koji je postigao oba pogotka.

U 42. minutu, Čuameni je iskoristio povratnu Ben-Jedera i sa nekih 18 metara pogodio za 0:1.

Lil je uspeo da izjednači u 69. minutu, strelac je bio Gomes.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Čuameni je postigao još lepši pogodak. Primio je loptu na nekih 30 metara i potom raspalio po njoj i pogodio prvi ugao za 2:1.

Čuameni će posle ovakve partije sigurno puniti naslovnice od Madrida, preko Pariza do Liverpula. Prate ga i žele Real Madrid, Liverpul, PSŽ, kao i Mančester Junajted... i definitivno će promeniti sredinu ovog leta, ali Monako za njega traži preko 50 miliona evra.

Monako je sada sustigao Marsej, imaju isti broj bodova, po 65, ali Olimpik tek igra svoj meč ovog kola u nedelju protiv Lorijena.

Lil je na 10. poziciji sa 51 bodom, kako samo loš učinak aktuelnog šampiona...