Čudesni Mukoko zasenio Halanda, sevnuo i Brantov projektil, ali šta je sa Rojsom?

subota 13.03.2021.
20:28

Dortmund pobedio evrogolom, ali utisak je pokvaren u finišu kada se povredio kapiten ''Milionera''.

Beta/Friedemann Vogel/Pool Photo via AP

Poslednji današnji meč 25. kola Bundeslige odigran je u Dortmundu, gde je domaći tim savladao Hertu sa 2:0.

Po šansama je moglo da bude i mnogo ubedljivije, u nekoliko navrata je stativa ili prečka spasavala gol gostiju, a na vođstvo ''Milionera'' čekalo se do 54. minuta utakmice.

Tada su domaći osvojili loptu na svojoj polovini, usledila je brza tranzicija na protivnički deo terena, lopta je došla do Julijana Branta, koji sa tridesetak metara šalje projektil u mrežu gostiju iz Berlina - 1:0!

Sedam minuta kasnije Dahud je pogodio prečku, uspevali su gosti i dalje nekako da održe rezultatsku neizvesnost.

Zastrašujuća scena u 80. minutu meča, Darida s leđa startuje na Marka Rojsa, dobija direktan crveni karton, ali onda je usledila strepnja može li kapiten Dortmunda da nastavi meč. Posle ukazane pomoći, nakratko se vratio, ali odmah je shvatio da ne može i zamenio ga je supertalentovani tinejdžer Jusufa Mukoko. Sada ostaje pitanje da li i koliko duga pauza čeka kapitena Dortmunda.

Mukoko je u 89. minutu imao lepu priliku, šutirao je iskosa sa leve strane, Reina je u tom trenutku video da lopta ide van okvira gola, pa ju je sačekao na suprotnoj strani, ali je umesto mreže pogodio stativu.

A što je propustio tada, Mukoko je nadoknadio već u 90. minutu pravom  majstorijom. Prvo se na ivici kaznenog prostora poigrao sa svojim čuvarima, onda krenuo napred, pa iskosa sa leve strane, gotovo iz mrtvog ugla, poslao loptu kroz noge golmanu Jarštajnu - 2:0.

Ovo je već treći gol u sezoni 16-godišnjeg Mukoka!

Posle ove pobede, Dortmund je na petom mestu sa 42 boda, Herta je ostala na petnaestoj sa 21 osvojenim bodom.