subota 18.01.2020.
20:22

Fudbaleri Lajpciga predvođeni Timom Vernerom savladali Union Berlin.

Beta/Jan Woitas/dpa via AP

Lajpcig je na svom terenu upisao novi trijumf i to nakon preokreta. Slavili su protiv Union Berlina sa 3:1 (0:1).

Greška na sredini terena ekipe Lajpciga, Anderson je povukao kontru, dodao do Baltera koji je bio u veoma izglednoj situaciji i pogodio je za 0:1.

Domaći su napadali, Šik je imao dobru šansu, potom i Mukiele, ali bez gola za domaćina u prvom delu igre. Ipak, u nastavku druga priča, Lajpcig stiže do totalnog preokreta.

Igrao se 51. minut kada se lopta nekako odbila do Tima Vernera koji je opalio iz prve, golman nije ni stigao da odreaguje na vreme, već je lopta bila u mreži za 1:1.

Na 2:1 postavlja Zabicer nakon gužve u petercu posle kornera, odbrana Union Berlina je bila očajna u ovoj situaciji.

Timo Verner svojim drugim golom nakon konkretne akcije Lajpciga postavlja konačnih 3:1.