Da li su sudije progledale Lesteru kroz prste?

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.04.2016.
20:20

Dva puta su defanzivci 'Lisica' igrali rukom u svom šesnaestercu protiv Sotona. Da li je bilo elemenata za penal?

Beta/AP Photo/Scott Heppell

U prvom poluvremenu meča na 'King Power' stadionu, pri rezultatu 0:0, Sadio Mane je bio u stoprocentnoj šansi, Senegalac je pobegdao odbrani gostiju nakon odličnog pasa u prostor Gracijana Pelea, obišao je Kaspera Šmajhela, šutirao prilično loše, ali je lopta na putu ka golu pogodila Danija Simpsona u ruku.

Pištaljka arbitra Majka Olivera se nije čula, utisak je da je ispravno postupio jer je ruka desnog beka Lestera stajala uz telo, a osim toga lopta je išla k ruci, a ne ruka k lopti.

Međutim, dosta spornija situacija je iz 73. minuta kada je lopta nakon udarca rezerviste 'Svetaca' Čarlija Ostina pogodila u ruku Roberta Huta pred Šmajhelovim golom.

U tom trenutku 'Lisice' su vodile sa 1:0, a minut ranije poemnuti Dani Simpson je propustio kolosalnu priliku da duplra prednost Ranijerijevog tima.

Obratite pažnju, ovde takođe lopta ide k ruci, a ne ruka k lopti, ali je diskutabilno da li je položaj ruke stamenog Nemca u tzv. prirodnom položaju.