16:50

Ipak je on jako bitan igrač za klub sa "Nou Kampa".

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Stigao je prošlog leta za ogroman novac. Međutim, mladi Francuz je na meti brojnih kritika, ali statistika govori da on trenutno na terenu radi sve što je potrebno kako bi pomogao svom timu da osvaja trofeje.

Dvadesetjednogodišnji napadač je nakon fantastične sezone u dresu "Milionera" stigao na "Nou Kamp", a Dortmund je na ime obeštećenja dobio čitavih 105 miliona evra (plus 40 miliona evra mogući bonusi). Nakon loše prve sezone, izgleda da je Dembele počeo da pruža odlične partije. Prošao je period adaptacije, a ukoliko pogledate ove brojke, onda je jasno da je Dembeleov jedini problem (trenutno) ponašanje van terena.

Pominjao se i odlazak, ali teško da će Barselona to dopustiti.

Dembele je ove sezone postigao pet golova u ligi, a kada bi se oduzeo taj njegov učinak, dolazi se do šokantnog podatka. Upravo ti golovi su Barseloni direktno doneli čak 8 poena!

Da nije bilo tih golova, Barselona bi imala 17 poena i nalazila bi se na 10. mestu! Čak iza Reala koji ima neverovatno lošu sezonu.

Golovi koje je Dembele postizao, a oni su direktno donosili bodove katalonskom klubu:

1) 25. avgust - Dembele je postigao jedini gol na gostovanju protiv Valjadolida - 3 boda, konačni rezultat 0:1, Dembele 57. minut;

2) 15. septembar - Barselona je slavila na gostovanju protiv Real Sosijedad, konačan rezultat 1:2, a Dembele je postigao gol u 66. minutu koji je doneo 3 boda;

3) 3. novembar - gostovanje Rajo Valjekanu, Barselona je slavila rezultatom 2:3, a Dembele je u 87. minutu postigao gol za izjednačenje, nakon toga je Suarez doneo sva tri boda, ali Dembeleov gol je doneo 1 bod;

4) 24. novembar - gostovanje Atletiko Madridu, a Dembele je svojim golom u 90. minutu pomogao klubu sa "Nou Kampa" da izbegne poraz i doneo još 1 bod;