Danci u A ligi, Holanđani bolji od prvaka sveta i poslali Nemce u Ligu B!

Velika pobeda Holandije nad prvakom sveta!

EPA-EFE/KOEN VAN WEEL

Liga A

Grupa 1

Holandija-Francuska 2:0

Danas se u grupi 1 igrala jedna utakmica i to između Francuske i Holandije u Roterdamu na stadionu "De Kajp", a kao pobednici su izašli domaćini.

U ovoj grupi je ostala samo jedna utakmica da se odigra i to između Holandije i Nemačke, a imajući u vidu da Nemci ne mogu da sustignu niti Francuze, ni Holanđane, znači da ćemo ih gledati naredne sezone u Ligi B.

Holanđani su poveli golom Vajnalduma u 44. minutu utakmice, Loris je prethodno odbranio udarac, ali je lopta pravo došla na nogu fudbalera Liverpula koji cepa mrežu za 1:0.

Do kraja još jedan gol u mreži Lorisa, penal za Holandiju u 96. minutu koristi Memfis Depaj za konačnih 2:0.

Liga B

Grupa 1

Slovačka-Ukrajina 4:1

Ukrajinci su već od ranije obezbedili plasman u viši rang i u plej-of za Evropsko prvenstvo, pa se danas utakmica protiv Slovačke igrala kao i svaka druga prijateljska za njih, dok je za Slovake bila bitna kako bi se izbeglo ispadanje u 3. ligu.

Na kraju slavlje Slovaka od 4:1, Ukrajinci su bili prilično loši danas i na kraju su ispraćeni sa pokerom u mreži.

Rusnak i Kucka su sa po jednim golom u prvom poluvremenu doneli veliku prednost Slovacima, da bi Konopljanka dao nadu gostima da mogu do boda.

Ipak, Zrelak i Mak su postigli po još jedan gol u drugom poluvremenu za domaćina i tako potvrdili pobedu i prva tri boda u Ligi nacija.

Grupa 4

Vels-Danska 1:2

Danci su se plasirali u A ligu, oni su danas bili bolji od reprezentacije Velsa koji je završio svoje učešće u ovom krugu takmičenja.

Irska ispada u 3. ligu, to je već odavno poznato.

Danska je danas slavila na gostovanju na stadionu u Kardifu, prvi gol na meču postigao je Jorgensen u 42. minutu utakmice. Domaći su možda bili i bolji rival danas, ali nisu imali sreće da stignu ni do boda koji bi im mnogo značio u borbi za prvo mesto.

Na kraju, drugi gol za Dance postiže Braitvajte, ali nije tu bio kraj, domaći su imali nadu da mogu do boda pošto su smanjili na 1:2 preko Gereta Bejla. Na tome se i završilo, Danci su ostvarili bitnu pobedu.