nedelja 17.09.2023.
19:29

Spektakularan povratak Borusije.

SV Darmstadt 98

Fudbaleri Darmštata i Borusije iz Menhengladbaha remizirali su rezultatom 3:3, u utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Povratnik u elitni rang je vodio 3:0 i nije uspeo da slavi, pa je na taj način upisao prvi bod u sezoni, dok je Gladbah ostao pri dnu tabele sa samo dva boda.

Domaćin je furioznom igrom u prvom poluvremenu poveo sa 3:0 i malo ko je tada verovao da će ostati bez trijumfa.

Prvi gol dao je Melem u osmom minutu, drugi Maglica u desetom, a treći Škarke u 33. minutu.

U nastavku je hrvatski internacionalac Matej Maglica skrivio penal i dobio direktan crveni karton u 50. minutu, ali Čvančara nije bio precizan sa bele tačke.

Ipak, Gladbah je uspeo da se iskoristi brojčanu prednost i dođe do boda u neverovatnom meču.

Sibaču je u 56. minutu smanjio na 3:1, a Nojhaus u 74. i Čvančara u 77. minutu su doneli veliki bod gostima.