subota 20.01.2024.
19:55

Pobeda Rome na "Olimpiku".

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Rome savladali su Veronu sa  2:1 u meču 21. kola italijanske Serije A.

Tako je legendarni Danijele De Rosi startovao trijumfom na klupi "vučice", nakon što je u Rimu zamenio smenjenog Žozea Murinja.

Odigrala je Roma veoma dobro u prvom delu na "Olimpiku" i postigla oba gola večeras.

Poveo je domaćin u 19. minutu pogotkom Romelua Lukakua na asistenciju Stefana El Šaravija. Brzonogi El Šaravi umakao je odbrani gostiju i kao na tacni poslužio robusnog napadača kome nije bilo teško da zatrese mrežu rivala.

Šest minuta kasnije opet je El Šaravi kreirao gol, a u strelece se upisao Lorenco Pelegrini posle neodbranjivog udarca iz peterca.

U drugom poluvremenu domaćin je bio daleko ispod nivoa, a Verona propustila šansu da dođe do velikog boda. Imali su gosti penal u 66. minutu, ali je napadač iz Bosne MIlan Đurić katastrofalno izveo najstroužu kaznu i loptu poslao daleko iznad gola.

Mnogo precizniji od Đrurića bio je njegov saigrač Mišel Folorunšo koji je u 76. minutu matirao Ruia Patrisija uputivši razoran udarac sa preko 30 metara.

Do kraja utakmice branila se ekipa Danijelea De Rosija i uspela da sačuva tri boda.

Srpski reprezentativac Darko Lazović nije bio u protokolu za goste zbog suspenzije.