ponedeljak 01.11.2021.
22:43

Još jedan poraz Kaljarija...

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Bolonje pobedili su danas Kaljari rezultatom 2:0 u okviru 11. kola Serije A.

Timu Siniše Mihajlovića pobeda je bila preko potrebna s obziroma na tri meča bez trijumfa (remi i dva poraza).

Prvi strelac na meču bio je Lorenco de Silvestri, koji je u 49. minutu zatresao mrežu. Medel je poslao loptu u kazneni prostor, a De Silvestri šutirao i savladao golmana.

Prvo poluvreme bilo je prilično tiho, bez velikih prilika, pa je mreža na obe strane ostala mirna.

U drugom je, pored strelca De Silvestrija, Marko Arnautović bio u prilici da udvostruči vodstvo domaćih kada je ostao sam na ivici šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan.

Tenzija je rasla kako se meč približavao kraju, da bi eskalirala na samom kraju. Kaseres je bio u centru sukoba, pa je dobio crveni karton, dok je Medel požuteo.

Bolonja je iskoristila igrača više, pa je Arnautović konačno udvostručio prednost u nadoknadi meča. Dobio je loptu ispred kaznenog prostora i pronašao prazan prostor smestivši loptu u mrežu.

Posle ovog meča Bolonja je 11. sa 15 bodova, dok je Kaljari ubedjivo poslednji sa šest.