Debakl Marseja u Nici, furiozni domaćin počistio komšije

subota 20.03.2021.
18:53

Sampaoli potučen.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Fudbaleri Nice slavili su na domaćem terenu protiv Olimpika iz Marseja 3:0 u uzbudljivom meču 30. kola Lige 1.

Osokoljeni velikan sa Veodroma stigao je u komšiluk nakon dve pobede izvojevane na čelu sa novim trenerom Horheom Sampaolijem, ali su naišli na rampu protiv raspoložene Nice.

Nica je povela u 34. minutu golom Kerena Tiram Ulijena koji je izuzetno skočio u petercu i glavom pogodio u bliži ugao.

Ovaj rezultat je dugo bio na snazi, sve do 75. minuta kada su domaći napravili veliku prednost na putu do pobede.

Strelac drugog gola za Nicu bio je Amine Guiri nakon još je uporno oduzeo loptu protivničkom defanzivcu i rešio situaciju pred golom gostiju.

Buđenje gostiju usledilo je u 86. minutu Dario Benedeto pošto je uz dosta sreće sproveo loptu upućenu izu slobodnog udarca u mrežu, ali je pogodak bio poništen zbog ofsajda.

To je bio poslednju trzaj Marseja koji je u Nici prekinuo seriju od dve pobede, ali ne i domaćeg tima pošto je u prvom minutu nadoknade vremena Aleksis Klod Muris  postavio konačnih 3:0.

Ovim rezultatom domaćin je nastavio sa sjanim rezultatima ovog meseca pa je stigao do četvrtog meča na kojem ne zna šta je poraz.