nedelja 03.04.2022.
18:57

Olimpik ima novog heroja.

EFE/Guillaume Horcajuelo

Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su Anže rezultatom 3:2 u meču 30.kola francuske Lige 1.

Domaćin je poveo u 26. minutu, sjajnu akciju Liona golom je krunisao napadač Musa Dembele.

Gosti su izjednačili u 50. minutu preko Matijasa Pereire Laža, on se najbolji snašao u šesnaestercu Liona i glavom poslao loptu u mrežuglavom poslao loptu u mrežu, nakon loše reakcije odbrane Liona.

Samo dva minuta kasnije, opet je na scenu stupio Musa Dembele i vratio prednost domaćem timu.

Anže se nije predavao, gosti su u 59. minutu ponovo poravnali rezultat,strelac izjednačujućeg pogotka bio je Sofijan Bufal i ovoga puta loše su reagovali defanzivci domaćina.

Pobedu Lionu doneo je debitant Tete, koji je nedavno došao iz ukrajinskog Šahtjora, golom u 80. minutu, to je bio njegov prvi udarac u dresu novog kluba. Debi iz snova za Brazilca.

Lion je posle 30 odigranih kola na devetom mestu sa 45 bodova, Anže se nalazi na 14. poziciji sa osvojena 32 boda.