Debitovao za Fiorentinu i sa dva gola doneo pobedu protiv Lacija!

nedelja 22.09.2024.
14:28

Kakav debi novog fudbalera Fiorentine!

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

U okviru 5. kola Serije A ekipa Fiorentine je na stadionu "Artemio Franki" dočekala Lacio, a na kraju je posle velikog preokreta stigla do pobede  2:1.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu za nijansu, stvarali su šanse, i to uglavnom kroz posed, Fiorentina nije izgledala dobro i Lacio je zasluženo golom Marija Gile stigao do prednosti u 41. minutu. De Hea nije mogao mnogo.

Već na početku drugog poluvremena Fiorentina je krenula ofanzivno, Albert Gudmundson je ušao, baš kao i Paladino, a njih dvojica su uneli živost u tim.

Igrao se 48. minut kada je Genduzi napravio faul, a Fiorentina je upravo preko Gudmundsona stigla do izjednačenja.

Bez nekih ozbiljnih šansi i na jednoj i na drugoj strani do samog finiša, a onda VAR tehnologija stupa na scenu. Fiorentina dobija penal, Nuno Tavares žuti karton zbog starta, a Gudmundson pogađa iz drugog penala za pobedu svog tima!

Gudmundson je, dakle, u svom prvom nastupu za Violu postigao dva gola, i to za pobedu protiv velikog rivala...