subota 28.01.2023.
22:39

Atalanta nije najsjajnije počela sezonu, ali sada je to već druga priča.

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Fudbaleri Atalante pobedili su Sampdoriju na "Ževis stadionu" sa 2:0 (1:0) u duelu 20. kola Serije A.

Traga Sampdorija za drugom pobedom u 2023. godini, teško je bilo zamisliti da će je pronaći u Bergamu, nije da nisu imali svoje šanse za tako nešto, ali ipak je to bio preveliki zalogaj za njih.

Sampdorija nastavlja da niže neuspehe. Četvrti uzastopni poraz je ništa novo za tim iz Đenove, promašiti nekoliko stopostotnih šansi na utakmici takođe...

Joakim Mele pred kraj prvog poluvremena, izvanredni Ademola Lukman desetak minuta po početku drugog i siguran trijumf ekipe Đanpjera Gasperinija koja nastoji da iskoristi buru u Seriji A, pa se tako probila na četvrto mesto.

"La Dea", odnosno "Boginja" postigla je barem dva pogotka na sedmoj uzastopnoj utakmici.

Što se Sampe tiče, kad već sami ne mogu da si pomognu, uzdaće se u rivale koji nemaju najpovoljniji raspored. Sasuolo, prvi iznad crte, sutra igra protiv Milana, dok Verona gostuje u Udinama.