Demba Ba se raspucao pred Partizan!

nedelja 19.10.2014.
20:28

Uoči gostovanja Partizanu u trećem kolu Lige Evrope, turski Bešiktaš je večeras odigrao meč šestog kola nacionalnog šampionata i savladao Sivaspor.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Bešiktaša imali su večeras mnogo problema da dođu do pobede na svom terenu protiv Sivaspora, ali su na kraju ipak opravdali ulogu favorita - 3:2 na kraju, za prvo mesto na tabeli posle šest odigranih kola!

Prvo poluvreme su gosti rešili u svoju korist preko Da Košte u 40. minutu i najavili moguće iznenađenje u ovom meču.

Ali, u nastavku se razigrao i ''raspucao'' napadač Bešiktaša Demba Ba, koji je svojim golovima u 58. i 65. minutu doneo preokret domaćima - 2:1.

Gosti se ni posle toga nisu predavali, pa su u 74. minutu golom Arslana izjednačili na 2:2, ali je samo pet minuta kasnije Sahan doneo sva tri boda Bešiktašu, postavivši konačnih 3:2.

Ovo je četvrta pobeda Bešiktaša u prvih šest kola i sa 14 bodova je na vrhu tabele, ispred Galatasaraja sa bodom manje...

Podsetimo, Bešiktaš u četvrtak od 21:05h gostuje Partizanu u Humskoj, u utakmici trećeg kola Grupe C Lige Evrope.

Sastav Bešiktaša u večerašnjem meču: Zengin, Kurtulus (Ujsal od 73.), Sivok, Gulum, De Morais, Hačinson, Kavlak, Frei (Ozjakup od 56.), Sahan (Franko od 87.), Tore, Demba Ba.