Minimalna pobeda Katalonaca.

Tiwtter
Tiwtter

Katalonci su bili dominantni tokom prvog dela igre.

Ređale su se prilika, De Jong je bio aktivan. Holanđanin je postigao i gol tokom 11. minuta, ali je gol veznjaka poništen zbog ofsajda.

Imali su svoje prilike i Dembele, pa De Jong ponovo, Gavi, ali bez promene rezultata. Na drugoj strani Marin je imao šansu za Sosijedad, ali njegov šut pogađa prečku. A onda smo videli jedan ružan start Mendeza koji gazi Buskeca i to je, uz VAR konsultaciju, direktan crveni karton za igrača Sosijedada.

Kunde je imao dobru šansu pred istek poluvremena, ali na pauzu se odlazi bez golova.

Nije Barsi dugo trebalo da iskoristi višak igrača na terenu, Dembele sjajno prolazi po desnoj strani i sjajnim šutem pogađa za 1:0 u 52. minutu

Baskijci se pak nisu predavali, zaigrali su i sa igračem manje i to je donelo veliku šansu za Serlota. Kubo je sjajno našao Norvežanina koji promašuje maltene prazan gol iz izgledne pozicije. Barsa je posle desetak minuta imala šansu da reši meč. Opet Dembele prolazi po desnoj strani, lopta stiže do Gavija, ali šut mladog Španca završava na prečci Remirovog gola.

Barsa je do kraja napadala i držala loptu u svom posedu, minimalna pobeda je večeras bila dovoljna za polufinale.