Demonstracija sile Ajaksa, gol i dvostruka asistencija Tadića u Sitardu

utorak 21.09.2021.
20:42

Srbin briljirao.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa demonstrirali su silu na gostovanju Fortuni u Sitardu gde su slavili sa ubedljivih 5:0 u meču 6. kola Eredivizije u kojem je dominirao kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Već na poluvremenu gosti iz Amsterdama vodili su sa ubedljivih 3:0, a strelci su bili Berhojs u 11, Mazrauj u 27. i spomenuti Tadić u 38. minutu.

U nastavku su viđena još dva gola u mreži domaćeg tima, a oba puta asistent je bio Tadić.

Najpre je u 72. minutu Kudus povisio na 4:0, a konačan rezultat uspostavio je Nikolas Taljifiko pet mnuta kasnije.

Ajaks je tako četvrtom uzastopnom pobedom stigao do četvrte uzastopne pobede sa isto toliko bodova više i utakmicom više u odnosu na drugoplasirani PSV Ajndhoven, koji će u sredu gostovati ekipi Iglsa.