Demonstracija sile "Kneževa" u Mecu!

Autor: Boban Filipović
subota 01.10.2016.
21:55

Moćni Monako je spakovao SEDAM komada na gostovanju u Mecu i prenoćiće kao lider na tabeli Lige 1.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Na utakmici 8. kola francskog šampionata fudbaleri Monaka su unakazili Mec kao gosti sa ubedljivih 7:0.

Goleadu je otvorio Lemar već u 7. minutu, nastavio Žermen polovinom prvog poluvremena, a do odlaska na odmor upisao se i Bernardo Silva.

So na ranu domaćina bio je crveni karton Dukurua na isteku sata igre, pa su do kraja primili još četiri komada. Fabinjo je sa 'kreča' overio 'poker', pa je pukla 'petarda' u 72. minutu kada je Kariljo upisao u strlce, a isti igrač je deset minuta kasnije postigao i drugi gol na utakmici.  Minut pre kraja rezervista Bošilja postavlja konačnih 0:7.

Milan Biševac
je odigrao ceo meč za unakaženi Mec.

Goleada je viđena i u Dižonu, gde je gostovao Monpelje. Palo je šest golova, ali nije bilo pobednika, meč je završen rezultatom 3:3.

Više razloga za zadovoljstvo imaju domaći, pošto su gosti sa juga dva puta imali dva gola prednosti. Napadač Monpeljea Ninga je postigao het-trik, a zanimljivo je da su prva dva gola Dižona bili zapravo autogolovi gostiju. Žurden i Vanden Bore su tresli svoju mrežu, u sudijskoj nadokandi je džoker Rivejer doneo bod novajliji u eliti.

Na ostala tri meča koja su počela u 20h viđena su tri mininalna trijumfa domaćih ekipa.

Lil je bio bolji od Nansija i prpeustio mu fenjer (Eder 75' pen), Nant od Bastije (Stepinski 18'), kao i Kaen od Tuluza (Santini 64' pen).

U prvoj utakmici subotnjeg programa PSŽ je golovima Kavanija savladao Bordo.