petak 18.03.2022.
22:53

Domaćin ostvario strahovito bitnu pobedu.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Đenove ostvarili su pobedu u 30. kolu Serije A pošto su na domaćem terenu savladali Torino rezultatom 1:0.

Presudan je bio detalj iz 14. minuta, posle loše reakcije odbrane gostiju do lopte je stigao Manolo Portanova koji ju je zakucao u mrežu.

Deset minuta kasnije, Đenovljani ostaju sa igračem manje pošto je isključen Ostigard, a nedugo nakon toga Vojvoda je pogodio prečku.

Ipak, sve to nije poremetilo domaćina koji je u drugom poluvremenu upasivio napade Torina i upisao veoma vrednu pobedu u borbi za opstanak.

Bio je to duel srpskih internacionalaca u kojem je Nikola Maksimović bio bolji od Saše Lukića.

Đenova se izjednačila sa Venecijom i zauzima pretposlednje mesto sa 22 boda, dok je Torino 11. sa 35 bodova.