nedelja 21.11.2021.
22:40

Đan junak meča.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Murinjo je na konferenciji za medije pred meč sa Đenovom poželeo Andriju Ševčenku da debituje (porazom) kao što je svojevremeno i on i da izgradi karijeru kakvu je Portugalac izgradio. Prvi deo izlaganja Specijalnog se ostvario, za drugi ćemo morati da sačekamo.

Roma je pobedila Đenovu na debiju novog trenera Andrija Ševčenka rezultatom 2:0 u okviru 13. kola Serije A.

Konstantno je "vučica" imala inicijativu tokom oba dela meča. Poveli su čak gosti peko Mkhitarijana, ali je lopta udarili u ruku Ejbrahama i gol je poništen.

Posle pola sata igra Šomuradov je pokušuao, ali je to bio neprecizan šut, preko gola.

El Šaravi je imao nekoliko prilika, međutim ne dovoljno ozbiljnih da bi značajno ugrozile gol Đenove.

Jedinu valjanu šansu za domaće imao je Sturaro, koji je primio loptu u šesnaestercu, ali je iša po sred gola i čuvar mreže je uspešo reagovao.

Roma je konačno povela u 82. minutu preko rezerviste Afena Đana. Mkhitarijan je poslao loptu baš kad treba, a ovaj zatresao mrežu.

To nije bilo sve.Mladi Đan je postigao još jedan pogodak i to neodbranjiv, u petom minutu nadoknade.

Đenova je nastavila niz od sada 10 utakmica bez pobede i nalazi se na 18. poziciji sadevet osvojenih bodova, dok je Roma peta sa 22 boda.