subota 27.11.2021.
22:57

Ćavi upisao drugu pobedu na klupi Barselone.

EPA-EFE/Domenech Castello ↑ collapse

Fudbaleri Barselone savladali su kao gosti Viljareal rezultatom 3:1 u okviru 15. kola španske Primere.

Ćavijevi izabranici dobro su započeli meč, zapretili prvi preko Ezalzulija, ubrzo zatim Gavijev udarac završio je na stativi.

Posle pokušaja Depaja, Viljareal je preuzeo inicijativu, pa je gostima pretila opasnost nakon pokušaja Toresa i Dandžume.

Barsa je ipak stigla do vođstva u nastavku meča, igrao se 48. minut kada se Frenki de Jong najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala i zatresao mrežu Rulija.

"Žuta podmornica" je nastavila sa napadima i zasluženo stigla do vođstva u 76. minutu posle sjajne akcije koju je golom krunisao Samuel Čukvueze.

Dandžuma je propustio priliku da donese preokret svojoj ekipi, a "kazna" je stigla u 88. minutu.

Ter Štegen je ispucao loptu, defanzivac Viljareala nije reagovao na pravi način i lopta je stigla do Depaja koji je u stilu legendarnog Brazilca Ronalda zaobišao Rulija i pogodio na domišljat način.

Konačan rezultat postavio je Filipe Kutinjo iz penala u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Katalonci se nalaze na sedmom mestu Primere sa 23 boda, dok je Viljareal 12. sa 16.