Depaj očitao surovu lekciju o brazilskom fudbalu, Nejmar ga podržao
Finale Pauliste pokrenulo veliku buru.

Povezane vesti
Noć za pamćenje u Majamiju - Mesi pokazao Iguainu da to mora brže
Pavlidis "razbio" Porto na "Dragau", Benfika stavila Sporting pod veliki pritisak
Rijeka ne da Hajduku "da diše", izgleda da sledi trka udvoje
Petrovićev Strazbur ne posustaje u pohodu na Ligu šampiona, Rems u zoni ispadanja, bodovi nade za Avr!
Pomalo iznenađujuću odluku doneo je Memfis Depaj kada je u septembru rešio da napusti evropski fudbaler i karijeru nastavi u Brazilu, potpisavši ugovor sa ekipom Korintijansa u čijem dresu je krajem prošlog meseca postao šampion Pauliste.
U veoma napetom duelu protiv Palmeirasa, holandski fudbaler je načinio nesvakidašnji potez tako što je u finiši meča stao na loptu, ne bi li kupio vreme do isteka utakmice i šampionske titule Korintijansa u ovoj saveznoj državi Brazila.
Naizgled nimalo začuđujuć potez nekadašnjeg fudbalera madridskog Atletika izazvala je burnu reakciju u Fudbalskom savezu Brazila koji je naglasio da će se "kupovina vremena" na ovaj način ubuduće kažnjavati.
Ovakav rasplet stvari nimalo se nije dopao Depaju koji je na popularnoj mreži "X" narodskim rečnikom otvorio dušu, napisavši kako je doživeo spomenutu odluku saveza.
"Zaista sam došao u Brazil kako bih na pravi način doživeo "Jogu bonito", a sada čujem da je Savez odlučio da ubuduće nijedan fudbaler ne može stajati na lopti, jer će biti sankcionisan žutim kartonom. Sve mog poteza u finišu finala Pauliste protiv Korintijansa. Nisam video nikakav problem u tome. Brazilski fudbal se uzdiže i zaslužuje globalnu vidljivost. Mnogo je talenata ovde i ne zaslužuju bilo kakva ograničenja", napisao je Depaj na popularnoj društvenoj mreži.
So I really went to Brazil to also experience jogo Bonita first hand but now @CBF_Futebol announced yesterday that no player can’t stand on the ball or the player will receive a yellow card , it was decided after I did balance on the ball for a couple seconds in the last finale…
— Memphis Depay (@Memphis) April 6, 2025
Zatim se zapitao ko zaista odlučuje o budućnosti brazilskog fudbala, a zatim je skrenuo pažnju kojom logikom bi čelnici trebalo da se vode.
"Hajde da se fokisiramo na to koja pravila mogu poboljšati sport i onome što će ići u prilog navijačima i igračima, umesto što podstičemo ova glupa pravila", napisao je Depaj.
Saglasnost sa tim podelio je i Santosov as Nejmar koji je poručio da je fudbal postaje sve dosadnija igra u kojoj kukavice dolaze do naročitog izražaja.
0 Komentara