subota 09.04.2022.
20:27

Fantastična partija Union Berlina protiv Herte.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

U okviru berlinskog derbija slavio je Union rezultatom 1:4 u okviru 29. kola nemačke Bundeslige.

Podatak da su gosti u ovom meču imali 13 šuteva u okvir gola, za razliku od domaćina koji je samo tri puta šutnuo u okvir, dovoljno govori o konkretnosti dveju ekipa.

Igrao se 31. minut kada je Haraguči uspeo da postigne gol za 0:1, a moramo istaći da je prethodno Stevan Jovetić morao da napusti teren zbog povrede, najbolji strelac Herte u ovoj sezoni je morao u 20. minutu da napusti teren kada je bio vidno iznerviran zbog čega je dobio i žuti karton.

Stigla je Herta do izjednačenja u 49. minutu kada je Baumgartl postigao autogol, ali je već u 53. minutu došlo do nove promene rezultata.

Promel je postigao gol za 1:2, a onda je u 74. minutu Beker doveo goste do velike prednosti od 1:3.

Mičel je postigao gol za konačnih 1:4 u 85. minutu meča kada je i stavio tačku na ovu utakmicu.