Derbi obeležio vikend u Hrvatskoj, Dinamo zagorčao život Hajduku na kraju sezone

nedelja 26.05.2019.
22:18

Dinamu nije mnogo značila pobeda, Splićane poraz skupo koštao.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Poslednje kolo šampionata Hrvatske obeležio je duel najvećih rivala - Dinamo je na zagrebačkom ''Maksimiru'' savladao ekipu splitskog Hajduka sa 3:1.

Zagrepčani su ovim trijumfom samo potvrdili prvo mesto i još ranije osvojenu šampionsku titulu, pa su sezonu završili sa 25 bodova više od drugoplasirane Rijeke, dok je Hajduk zahvaljujući ovom porazu pao na četvrto mesto, iza Osijeka, što znači da će Splićani morati da na leto krenu od prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i sezona će im početi već 11. jula.

Dinamo je poveo golom Hajrovića u 20. minutu meča, početkom drugog poluvremena Gavranović je duplirao prednost, da bi isti igrač u 57. minutu povisio na 3:0.

Do kraja, Hajduk je uspeo samo da stigne do počasnog pogotka, preko Caktaša u 68. minutu.

Vrh tabele: Dinamo 92, Rijeka 67, Osijek 62, Hajduk 62 boda...