subota 20.11.2021.
20:26

Pobeda za ostanak u trci za treće mesto na tabeli.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige, Union Berlin je u gradskom derbiju na svom terenu savladao Hertu rezultatom 2:0.

Ono što se dešavalo u prvih pola sata ovog meča bilo je presudno za konalan ishod, jer je domaćin oba gola postigao upravo u tom delu igre. Vodeći gol za Union Berlin postigao je nigerijski napadač Taivo Avoniji posle nepunih osam minuta igre, a prednost je duoplirao Trimel u 30. minutu - 2:0.

Mogla je Herta u finišu poluvremena da uhvati rezultatski priključak, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništen gol Pekarika zbog ofsajda.

U nastavku su domaći mogli i do ubedljivijeg trijumfa, ali svoje prilike nisu iskoristili Kruze u 58. minutu i Beker dva puta u finišu meča.

Union Berlin je ovom pobedom prekinuo niz od tri meča bez trijumfa i vratio se na peto mesto na tabeli sa 20 bodova. Herta je pretrpela sedmi poraz od početka sezone i nalazi se na 13. poziciji na tabeli.