Derbi Segunde, dvoboj bivših Partizanovih napadača, Almerija sve bliža eliti!

20:59

Stanje na vrhu tabele se nije promenilo.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

U derbiju 14. kola španske Segunde, snage su u Hihonu odmerile ekipe domaćeg Sportinga i lidera na tabeli, ekipe Almerije.

Tri boda osvojili su gosti, Almerija je slavila rezultatom 1:0 i dodatno se učvrstila na vrhu tabele sa 31. osvojenim bodom, sedam više od drugoplasiranog Eibara, uz jedan meč više.

Bio je ovo ujedno i dvoboj bivših napadača Partizana - Uroša Đurđevića iz Sportinga i Umara Sadika iz Almerije, za koju je od prvog minuta nastupio i bivši štoper Crvene zvezde Srđan Babić.

Ipak, uloga junaka utakmice pripala je rezervisti Almerije Hose Karlosu Lasu koji je postigao pobedonosni gol za goste u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Almerija je tako stigla do desete pobede u sezoni, a Sporting je pretrpeo četvrti poraz i ostao je na sedmom mestu na tabeli sa 22 osvojena boda.