Derbi u Kupu Francuske, Monako u polufinalu, Lion se ispromašivao

sreda 21.04.2021.
23:08

Lion je ispao nakon velike borbe.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Ekipa Monaka se plasirala u polufinale Kupa Francuske pošto je večeras savladala Lion na gostovanju rezultatom 0:2.

Lion nešto bolji na startu utakmice, imali su šansu preko Kornea u 14. minutu, a onda u 23. minutu ostaju bez Rudija Garsije koji se bunio kod sudije, očigledno je bilo tu i teških reči.

Domaći su pogodili i stativu preko Kornea, potom je i Marselo pogodio stativu, baš nisu imali sreće da stignu do prednosti.

Čak ih je i VAR sputao u tome, u 50. minutu je Korne postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Kako to obično biva, stiže kazna, ova je stigla odmah, Diomande je dobio drugi žuti karton, Lion je nastavio sa igračem manje, a Ben Jeder je bez problema pogodio iz kaznenog udarca.

U 61. minutu konačnih 0:2 postavlja Foland nakon dodavanja Ben Jedera, fudbaleri Liona su bili baš u kanalu u tim trenucima, praktično su za desetak minuta izgubili meč.