subota 13.08.2022.
18:55

Ren ispustio pobedu.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Monaka i Ren remizirali su 1:1 u utakmici drugog kola francuske Lige 1.

Domaćin je ostao sa desetoricom već u 15. minutu, nakon isključenja veznjaka Jusufa Fofane.

Sasvim očekivano Ren je preuzeo terensku inicijativu sa igračem više, šanse da donesu vođstvo gostima imali su Terije i Santamarija, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U jeku napada Rena, domaći su izborili jedanaesterac, golman gostiju iskusni Stiv Mandanda u srušio je napadača "kneževa" Brila Embola. Odgovornost je preuzeo štoper Aksel Disasi, ali mu je Mandanda sjajno odbranio penal i iskupio se za nesmotrenu intervenciju.

Kazna je stigla u 60. minutu. Napadač Rena Gaetan Labord spretno se snašao u šesnaestercu Monaka i doveo goste do vođstva.

Ipak je Monako uspeo da stigne do boda. Kardinalnu grešku u 72. minutu napravio je mladi turski golman Dogan Alemdar, koji je na poluvremenu zamenio povređenog Mandandu, a Brilu Embolou nije bilo teško da postigne prvenac u novom klubu i donese bod "kneževima".