Desetostruki šampion Francuske izgubio 8:0, navijači na poluvremenu napustili stadion!

petak 20.09.2024.
22:44

Katastrofa Sent Etjena.

AS Saint-Étienne

Nekadašnji finalista Kupa šampiona i tim koji je deset puta osvajao prvenstvo Francuske, Sent Etjen, doživeo je jednu od najvećih katastrofa u svojoj istoriji.

Danas su gostovali Nici, a konačan rezultat je zaista zabrinjavajući - 8:0 (6:0).

Koliko su danas bili loši govori i činjenica da su posle prvih 45 minuta navijači Sent Etjena napustili utakmicu.

U prvih deset minuta dva gola u mreži "zelenih", Batubinsika je postigao autogol, da bi Endombele doneo 2:0 u 7. minutu. Do 30. minuta je bilo 4:0 pošto su golove postizali Čo i Mukoko, a do 40. minuta bilo je 6:0 nakon što su golove postigli Gesan i ponovo Mukoko.

Ni to nije bilo dovoljno, pa su Diop u 75. minutu i Rosario iz penala u 86. minutu stavili tačku na ovaj meč.

Sent Etjen je povratnik u elitni rang, ali očigledno je da se neće puno naigrati ove sezone...