Dete se igralo na Kornelji, Barsa sa mađioničarem Hansijem pokorila Španiju!
Od večeras i zvanično - Barselona je prvak Španije!

Povezane vesti
Fudbaleri Barselone savladali su kao gosti ekipu Espanjola rezultatom 2:0 u meču 36. kola španske Primere.
Tim Hansija Flika večerašnjom je pobedom i zvanično postao novi šampion Španije, što je 28. titula nacionalnog prvaka u istoriji “blaugrane”, ujedno i "tripleta" u prvoj sezoni nemačkog trenera na klupi katalonske ekipe.
Prema svemu što smo videli tokom čitave sezone, Barselona je zasluženo osvojila titulu, pre svega zahvaljujući neverovatno efikasnoj i lepršavoj igri u kojoj su se, između ostalih, istakli i momci ponikli u čuvenoj La Masiji.
Posebno je zasijao Lamin Jamal koji je i večeras najavio velike stvari u fudbalskoj karijeri, možda čak i u bliskoj budućnosti.
Reprezentativac Španije se nije puno isticao na Korneli u jednoj prilično napetoj atmosferi posle užasnih scena ispred stadiona pre utakmice, a dovoljan je bio jedan momenat inspiracije i to posle prvog poluvremena u kojem je Espanjol propustio veliku šansu kada je zicer Puada uspeo da odbrani Šćešni.
Tenzije nakon primljenog gola u redovima Espanjola nije manjkalo, niko nije želeo da najljući rival slavi titulu na njihovom terenu, ali u silnoj želji Kabrera je posle kontakta sa Jamalom zaradio direktan crveni karton u 80. minutu.
Krenuo je domaćin na sve ili ništa što je ostavilo dovoljno prostora Ferminu Lopesu da u 96. minutu posle dodavanja Jamala overio trijumf gostiju, pa je tim Hansija Flika posle Kupa Španije i Superkupa Španije osvojio i titulu prvaka zemlje.
Istovremeno, Atletik Bilbao napravio je korak napred ka plasmanu u Ligu šampiona pošto je kao gost savladao ekipu Hetafea takođe sa 2:0.
Kobni po domaćina bili su Gorka Guruzeta u 76. i Dani Vivijan u 89. minutu meča.
0 Komentara