četvrtak 12.01.2023.
23:10

Đilardinova Đenova bez većih prilika.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Golman Đenove, Martinez je dobro reagovao u par situacija tokom prvog poluvremena.

Na polovini prvog poluvremena je sjajno odbranio pokušaj Ejbrahama, da bi desetak minuta kasnije uz malo sreće lopta posle šuta Pelegrinija završila na prečki gola "grifona".

Murinjo je odlučio da ubacio Dibalu na poluvremenu i to se pokazalo kao pun pogodak.

Argentinac je već u 52. minutu imao sjajnu šansu, ali je Martinez uspeo da izbaci loptu u korner. Ipak, nije mogao golman Đenove ništa u 64. minutu. Sjajan prodor Dibale, krenuo je na celu odbranu "grifone" i postigao sjajan gol za 1:0.

Ispostavilo se da je gol "La Hoje" bio dovoljan, Roma ide dalje u kupu i čeka pobednika meča Napoli - Kremonese u četvrtfinalu.