ponedeljak 23.08.2021.
22:43

Važna pobeda "rosonera".

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Milana pobedom su otvorili novu sezonu pošto su u gostima savladali Sampdoriju rezultatom 1:0.

Milan je odlično otvorio meč, pošto je već u devetom minutu Brahim Dijaz iskoristio asistenciju Kalabrije i pogodio za 0:1

Milan je posle vođstva spustio ritam, igralo se na sredini terena, Sampdorija je pokušavala i imala samo dve šanse i to preko Gabijadinija.

Napadač Sampdorije je imao prvu šansu u 19. minutu, kasnije i u početkom drugog dela igre, ali ga je u oba navrata odlično zaustio Mik Manjan.

Stefano Pioli je u drugom delu zatvorio prilaze golu uvođenjem Benansera i Florencija umesto ofanzivnijih Dijaza i Salemakersa.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Milan je upisao prve bodove, dok će Sampdorija morati bolje u nastavku sezone.

Milan u narednom kolu dočekuje Kaljari, a Sampdorija gostuje Sasuolu.