četvrtak 28.09.2023.
22:45

Rimljani u problemu...

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Rome doživeli su ubedljiv poraz pošto su večeras u gostima izgubili od Đenove rezultatom 4:1 u poslednjem meču šestog kola Serije A.

Alberto Đilardino je večeras održao Murinju čas fudbala i potpuno zasluženo došao do druge pobede u sezoni.

Već u petom minutu Gudmudson je iskoristio asistenciju Strotmana za 1:0, ali se Roma brzo vratila u meč.

U 22. minutu Spinacola je centrirao, a Kristante bio na pravom mestu za 1:1.

Đenova je do odlaska na odmor došla ponovo u vođstvo, Retegui je pogodio u samom finišu prvog poluvremena za 2:1.

U drugom poluvremenu usledio je potpuni potop, u 74. minutu Torsbi je pogodio za 3:1, da bi Mesijas u 81. posle nove lepe akcije dao gol za ogromnih 4:1.

Zanimljivo, Đenova je uputila četiri udarca u okvir gola i bila je sva četiri puta precizna, što dovoljno govori o odbrani Rome.

Da sve bude još gore, Roma je ostala na samo jednoj pobedi ove sezone i sa samo pet bodova zauzima 16. poziciju. Iza nje su u ovom trenutku samo Kaljari sa dva i Empoli, Udineze i Salernitana sa po tri osvojena boda. Đenova je skočila u sredinu tabele sa sedam bodova.